Łóżko ortopedyczne – kupuj tylko od znanych producentów

łóżko ortopedyczne dla kogo

Wybierając łóżko rehabilitacyjne warto skupić się nie tylko na jego funkcjach, wyglądzie czy dodatkach, ale przede wszystkim na jakości wykonania i zgodności z normami bezpieczeństwa.

Cechy takie mogą zapewnić jedynie sprawdzeni producenci specjalizujący się w produkcji wysokiej jakości mebli medycznych i rehabilitacyjnych, dla których to właśnie trwałość i dokładność wykonania zajmą priorytetowe miejsce.

Jakie łóżko ortopedyczne wybrać i na których producentów warto zwrócić uwagę?

Wygodne i trwałe łóżka ortopedyczne – sprawdzeni producenci

Na rynku pojawia się wielu producentów oferujących produkty rehabilitacyjne i medyczne, ale niewielkie grono zasługuje na szczególne wyróżnienie i przykłada tak ogromną wagę do jakości wykonania, rozbudowanej funkcjonalności i komfortu pacjenta. Wśród tych, którzy zasługują na wyróżnienie warto wymienić przede wszystkim marki Prometal Elbur oraz Rehabed, które w swojej ofercie stawiają przede wszystkim na specjalistyczne, wielofunkcyjne, wygodne i trwałe łóżka rehabilitacyjne które swoją estetyką i jakością wykonania wpasują się zarówno w potrzeby placówek medycznych, jak i pacjentów indywidualnych kupujących wyposażenie ortopedyczne na własny użytek.

łóżko dla pajcentaPROMETAL jest marką specjalizującą się w produkcji wysokiej jakości łóżek rehabilitacyjnych, szafek przyłóżkowych oraz mebli obiektowych do zastosowania w szpitalach i placówkach medycznych.

Specjalnością marki są elektryczne łóżka rehabilitacyjne projektowane zgodnie z najwyższymi standardami jakości i normami dotyczącymi łóżek medycznych, co na przestrzeni lat zagwarantowało marce zaufanie wielu klientów. Łóżka rehabilitacyjne Prometal są wygodne, przystosowane do potrzeb pacjentów i ich opiekunów oraz dostępne w różnych wariantach po to, by zapewniały komfort i bezpieczne warunki dla pacjentów w każdym wieku i z każdym problemem zdrowotnym.

Wśród najważniejszych cech łóżek tworzonych przez Prometal trzeba wymienić ich rozbudowaną funkcjonalność. Jako łóżka elektryczne, meble tworzone przez markę oferują swobodę regulowania ustawienia łóżka zależnie od potrzeb pacjenta i opiekuna. Producent skupia też wiele uwagi na względach estetycznych mebli,  stosując wysokiej jakości materiały oraz środki zapewniające trwałość mebli medycznych przez wiele lat.

Łóżka w ofercie marki są tworzone w oparciu o restrykcyjne normy i przystosowane do opieki długoterminowej.

Drugim z wartych uwagi producentów łóżek ortopedycznych i mebli medycznych jest marka Reha-Bed oferująca wysokiej jakości łóżka rehabilitacyjne dla pacjentów dorosłych, ale i dzieci. W ofercie producenta można znaleźć zarówno łóżka sterowane elektrycznie, jak i bardziej standardowe konstrukcje wykonane w oprawach drewnianych dla zwiększonej estetyki mebli. Przystosowane do wykorzystania w zakładach opiekuńczych i pielęgnacyjnych, hospicjach, ośrodkach dla niepełnosprawnych i prywatnych domach pacjentów, łóżka rehabilitacyjne Reha-Bed gwarantują komfort i bezpieczeństwo pacjenta także przy opiece długoterminowej. Marka dostosowuje się do potrzeb klienta i poza standardową ofertą łóżek w różnych wariantach wyposażenia oferuje także możliwość dopasowania koloru elementów łóżek w swojej ofercie.

Gdzie kupić łóżka rehabilitacyjne znanych producentów?

łóżko ortopedyczne
Przykładowy model łóżka ortopedycznego.

Zdecydowanie najlepszym miejscem na zakup łóżek rehabilitacyjnych od sprawdzonych producentów i z gwarancją jakości będą specjalistyczne sklepy ze sprzętem medycznym i rehabilitacyjnym umożliwiające zakupy online.

Współcześnie zakup specjalistycznego wyposażenia w sklepie internetowym daje nie tylko możliwość sprawdzenia i porównania wszystkich dostępnych modeli łóżek ortopedycznych, ale też skonsultowania wyboru z ekspertami z pomocą prostego formularza kontaktowego. Sklepy online są też o wiele bezpieczniejszym wyborem, szczególnie teraz, w dobie epidemii koronawirusa – zakupy online nie zmuszają do bezpośredniego kontaktu z człowiekiem, a dostawy sprzętu do domu realizowane są bez opóźnień i problemów z bezpieczną zapłatą.

Jak dobierać łóżka rehabilitacyjne i ortopedyczne do potrzeb pacjenta?

Wybierając łóżko ortopedyczne do domu trzeba przede wszystkim mieć na uwadze potrzeby pacjenta, skupiając się na jego ograniczeniach i stanie zdrowia. Kluczowy będzie wybór właściwego materaca (np. materaca przeciwodleżynowego dla pacjentów leżących bądź z nadwagą), regulacji łóżka ułatwiającej opiekę nad pacjentem oraz dodatków, które uzupełnią funkcjonalność łóżka (np. stojak z uchwytem, stolik czy dodatkowe barierki zabezpieczające). Łóżka rehabilitacyjne oferowane przez Prometal i Rehabed są przystosowane do użytku w domach i placówkach medycznych, dlatego są jednym z lepszych wyborów nawet wtedy, gdy nie do końca wiemy jaki wariant będzie najlepiej dopasowany do sytuacji pacjenta.