Transport a monitorowanie pojazdów dla firm

lokalizator floty - narzędzie monitoringu pojazdów

Polska gospodarka transportem stoi

Kompanie zajmujące się transportem przedstawiane są przez branżowych specjalistów jako jeden z najszybciej rozwijających się sektorów wśród krajowych graczy. Transportowi gracze dobrze się rozwijają i poza granicami kraju traktowani są jako specjaliści. Mniej więcej jedna czwarta aut mających na pace towar poza terenem Polski ma pochodzenie krajowe. To wszystko pokazuje sektor transportowy jako ten, któremu potrzeba jest się mocniej przyglądnąć, za to spółki dla których logistyka jest źródłem utrzymania jako tego rodzaju, które dobrze sobie radzą i w przyszłości mogą zdziałać coś zaiste wybitnego.

Testujemy najnowsze narzędzia monitorujące transport

Dla przedsiębiorstw na stale związanych z przewozem towaru wielce ważne są takie elementy jak jak granie na czas, konieczność poniesienia kosztów, rodzaj transportowych materiałów na ciężarówce, wytyczona ścieżka trasy, siła samochodów, sposób podejścia do pracy ludzi zajmujących się kierowaniem TiRami a poza tym droga komunikowania się z pracownikami floty będącymi gdzieś w Europie. By złączyć w jeden ważny mianownik istotne czynniki i wyciągać dane z najistotniejszych elementów łączących spółkę wykonującą usługi transportowe w co bardzo dobrze współgra i działa na wielu polach, powinno się aby znaleźć wspólny mianownik z  wieloma innymi specjalistami, którzy każdego dnia przygotowują rozwiązania dla transportu. W tym miejscu zamierzam Wam przybliżyć tematykę monitoringu floty. Na czym to wszystko polega? Nie jest to trudne w pojęciu.

TIRy pod kontrolą

Monitorowanie funkcjonuje jako połączenie TIRów ze specjalnym programem, które mierzy, przygotowuje procesy analizujące a poza tym dokonuje porównań wielu wskaźników, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie firmy oraz dostarczają bardzo rzetelne, ciekawe pomiary parametrów , które mogą być pomocne w przyszłym procesie wykonycypowania wszystkiego w przyszłym czasie. Proces monitorowania może działać przy użyciu pomiarów działających na bazie elektroniki bądź też czysto fizycznych. Na przykład w baku zainstalowane zwykle są mierniki, które weryfikują litry surowca stanowiącego paliwo, za sprawą czego bez większych kłopotów istnieje szansa aby się upewnić czy aby na pewno w bakach jest tyle benzyny bądź ropy ile przewiduje kierowca. Zweryfikujmy tematyką dotyczącą kontrolowania paliwa. Monitoring ma za zadanie badać paliwo cały czas.

Spedycja międzynarodowa a usługa monitoringu dla floty

Zgromadzone parametry z baków zostaną przetransferowane na system programowy, który zajmuje się kontrolą, następnie wszystkie dane błyskawicznie zostaną przekodowane do systemów firmy, dzięki systemu GPS. Informacje dotyczące paliwa pojawią się na komputerach zarządców firm. Będą bardzo przydatne w procesach analitycznych, która da szansę na to by mieć pewność, czy ropa albo benzyna nie wykańcza się w czasie zdecydowanie za krótkim albo też czy w ich składzie nie znajdują się podejrzanie, zagrażające bezpieczeństwu jazdy substancje. Proces monitorowania surowców w baku umożliwia ponadto na posiadanie informacji na temat tego, czy aby na pewno paliwo nie zostało np. ukradzione, przykładowo w momentach postoju ciężarówki gdzieś na parkingu, w nocy lub też w czasie kiedy na dłuższą chwilę kabina ciężarówka zostanie opuszczona przez kierowcę.

Narzędzia do monitorowania floty skuteczne dla przedsiębiorstwa

Konkretne monitorowanie ma różne atuty, najbardziej wbijającą się w świadomość jest dokładne przekazanie intrygujących analiz do przedsiębiorstwa. Za sprawą skutecznego procesu monitorowania floty zarząd firmy pozna informacje na temat tego, gdzie dokładnie dana ciężarówka będąca przedstawiciel firmy z Polski, czy jedzie zgodnie z prawem, czy jedzie po zaplanowanej wcześniej trasie, jak długo jest w ruchu, jakie zadanie wykonuje pracownik firmy, czy znajdujące się w oponach ciśnienie można uznać za prawidłowe a także bezpieczne, czy nie istnieje nieprzewidziana jeszcze przez samochód wymiana oleju, a również inne fakty, które przydadzą się logistykom, gdy ci będą opracowywać następne przejazdu.Narzędzia służące monitorowaniu kosztują. Przedsiębiorstwa spedycyjne, które otwarte są na zdobycie kontaktów ze specjalistami wykonującymi tego rodzaju usługi mogą oczekiwać wsparcie technicznego oraz pomoc w przypadku problemów w czasie gwarancji, a co więcej na wypełnione nawet najdrobniejszymi aspektami pokazy działania oprogramowania, które dostarcza i analizuje różne zmienne. Najczęściej oprogramowanie dające efekty w monitorowaniu są proste w użyciu, działające zupełnie intuicyjnie a przede wszystkim genialnie stworzone ze względu na prosty sposób użycia ich przez specjalistów z branży. Jeśli macie pod swoją kontrolą biznes transportowy i myślicie o tym aby stworzyć współpracę, musicie wiedzieć, że koszt założenia monitorowania uzależniony może być od kilku czynników, np. ilość TIRów we flocie, typ trudności w wykonaniu pożądanych sposób przenoszenia danych z pojazdów do komputerów.