Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

Na Politechnice Białostockiej wczoraj zaczął się Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, koncertach, wystawach, prezentacjach i wykładach.

Hasłem XXIII Podlaskiego Festiwalu Nauki i Sztuki jest Świet(l)na Inspiracja. Powodem takiego hasła jest nazwanie roku 2015 przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych – Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło.

Miejsca wydarzeń – nie tylko Białystok

Aby wziąć udział w imprezach związanych z festiwalem nie trzeba specjalnie przyjeżdżać do Białegostoku. Wydarzenia będą się odbywać też w takich miejscowościach jak: Łomży, Kleosinie, Wilnie, Choroszczy i Hajnówce. Festiwal jest świetną okazją, aby połączyć naukę z rozrywką.

Atrakcje na Uniwersytecie Medycznym (środa, 20-05-2015)

Uniwersytet Medyczny przy okazji festiwalu zaprasza na dzień otwarty, który kryje za sobą szereg atrakcji. Zostanie zaprezentowany pokaz urządzeń, które usprawniają produkcję produktów leczniczych. Oprócz tego będziemy mogli posłuchać ciekawych rzeczy na wykładzie dotyczącym skutecznego leczenia. Oczywiście nie mogą nas ominąć liczne doświadczenia w laboratoriach.