Rodzaje grilli wiszących

grill

Lato to okres, w którym fani grillowania spędzają bardzo dużo czasu na świeżym powietrzu, spotykając się z rodziną lub znajomymi i przygotowując pyszne dania z grilla. W Polsce ta forma spędzania wolnego czasu jest bardzo popularne, co sprawia, że w sklepach można znaleźć naprawdę wiele różnych rodzajów grilli. Dzięki temu z pewnością każdy znajdzie grill dopasowany do własnych potrzeb i wymagań.

Grille wiszące to konstrukcje, które z pewnością zasługują na sporo uwagi, ponieważ są dość tanie w porównaniu do innych modeli i jednocześnie są bardzo uniwersalne. Planując zakup grilla do swojego ogrodu, działki lub w innym celu, warto rozważyć zakup grilla wiszącego.

Grille wiszące – czyli uniwersalne rozwiązanie dla każdego

Zakup grilla może być dość trudny, szczególnie dla osób nieznających się na tym temacie. Na rynku dostępnych jest sporo różnych rodzajów grilli, ale z pewnością jedną z lepszych opcji jest zakup grilla wiszącego. Tego typu konstrukcje występują w różnych wersjach, jednak łączy je to, że ruszt, na jakim przygotowujemy dania z grilla, wisi nad paleniskiem, co jest bardzo prostym, ale i sprawdzonym rozwiązaniem. Warto więc wiedzieć, jakie istnieją rodzaje grilli wiszących, aby wybrać model odpowiedni dla siebie.

Grille typu żuraw

Grille typu żuraw to dość często spotykane konstrukcje, które składają się z paleniska oraz specjalnego żurawia, na końcu którego zawieszony jest ruszt. Żuraw ten umożliwia pełną regulację wysokości rusztu nad paleniskiem, a także pozwala na przesuwanie rusztu w bok, poza palenisko, co pozwala mieć lepszą kontrolę nad tym, czy jedzenie przygotowywane na grillu jest gotowe i czy nie przypieka się zbyt mocno. Jest to dość uniwersalna konstrukcja i często wykorzystuje się ją zarówno podczas palenia węglem, jak i drewnem.

Grille na trójnogu

Grille na trójnogu to bardzo prosta i niezawodna konstrukcja, która wykorzystywana jest już od pokoleń. Grill tego typu składa się z wytrzymałego i stabilnego trójnogu, do którego za pomocą łańcucha podwieszony jest ruszt lub inny element służący do przygotowania dań nad ogniem. W ten sposób uzyskujemy bardzo stabilną i niezawodną konstrukcję, którą można wykorzystywać np. do przygotowania różnego rodzaju dań na ognisku. Grill ten sprawdzi się również bardzo dobrze w sytuacji, gdy umieścimy go nad specjalnym paleniskiem. Jest to więc bardzo uniwersalna i łatwa w użyciu konstrukcja, które cieszy się sporą popularności wśród wielu fanów ognisk i grillowania.

Grille z rusztem

Grille z rusztem to podstawowe konstrukcje, które zawsze są dobrym wyborem, szczególnie dla początkujących, ponieważ ich obsługa jest bardzo prosta. Ruszt świetnie sprawdza się podczas przygotowywania wszelkich dań z grilla, zaczynając od kiełbasek, przez karkówkę, warzywa, aż po szaszłyki i wiele więcej. Jest to więc opcja, od której warto zacząć, decydując się na zakup grilla do swojego przydomowego ogrodu czy też działki.

Grille z kociołkiem

Grille z kociołkiem to konstrukcje, które dość mocno różnią się od reszty dostępnych w sprzedaży grilli. Dzięki temu, że grill tego typu posiada kociołek, można w nim przygotowywać wiele różnych dań, których nie da się przyrządzić przy pomocy standardowego grilla z rusztem. Jest to więc dobry wybór dla osób, które wiedzą czego dokładnie im potrzeba i zamiast kiełbasek, karkówki, czy innych tego typu standardowych dań z grilla, chcąc przyrządzić coś ciekawszego.

grill

Kociołek zazwyczaj wiesza się na trójnogu, więc po dokupieniu specjalnego rusztu, możemy stworzyć bardzo uniwersalny grill, który sprawdzi się zarówno przy ognisku, jak i wykorzystując w tym celu palenisko.

Jaki grill wiszący wybrać?

Decydując się na zakup grilla, warto dokładnie przemyśleć swój wybór i określić czego potrzebujemy. Grille wiszące to w większości przypadków najlepszy i najbardziej uniwersalny wybór, ponieważ można je użytkować zarówno z paleniskiem, jak i z ogniskiem, a dodatkowo można na nich zawiesić ruszt oraz kociołek. Nie wiesz, który z nich wybrać? Zapoznaj się z ofertą grilli ogrodowych w sklepie Landmann i sprawdź, co najbardziej Ci odpowiada.