Polecane ciągniki Deutz-Fahr do małych gospodarstw

ciągniki do gospodarstw

Ciągniki są najważniejszymi maszynami rolniczymi w każdym gospodarstwie.

Dzięki nim możliwe jest wykonywanie wielu prac w polu i nie tylko, ponieważ sprawdzą się one równie dobrze w innych zadaniach. To właśnie dzięki swojej uniwersalności, ciągniki są wykorzystywane w tak wielu zadaniach.

Firma Deutz-Fahr produkuje ciągniki, które znane są na całym świecie ze swojej wysokiej jakości i niezawodności. To, dlatego tak wielu klientów zdecydowano się na zakup ciągnika i maszyn rolniczych marki Deutz-Fahr. Firma ta, oprócz większych ciągników przeznaczonych do najcięższych prac, posiada w ofercie również ciągniki stworzone specjalnie z myślą o małych gospodarstwach.

Modele, które cieszą się największą popularnością wśród klientów to zdecydowanie ciągniki z serii 4e, 5D Keyline oraz serii 3. Maszyny z tej serii są kompaktowa i znakomicie sprawdzą się w mniejszych gospodarstwach.

Ciągniki Deutz-Fahr z serii 4e

Ciągniki z serii 4e to maszyny, które idealnie sprawdzą się w mniejszych gospodarstwach i przedsiębiorstwach rolnych, a także w gospodarstwach zajmujących się uprawami ogrodniczymi lub warzywnymi. Prace w obrębie gospodarstwa, w budynkach inwentarskich, czy też lekkie prace polowe to sytuacje, w których ciągniki Deutz-Fahr z serii 4e sprawdzą się najlepiej.

W skład całej serii wchodzą cztery modele ciągników 4070E, 4080E, 4090E, 4100E, których moc wynosi od 65 KW (48 kW) do 97 KM (71 kW). Posiadają one zsynchronizowaną skrzynię biegów z rewersem mechanicznym. Minimalna prędkość ciągnika wynosi 0,29 km/h, mechaniczny podnośnik ma udźwig 3490 kg, a pompa hydrauliczna ma wydajność na poziomie do 50 l/min.

Dodatkowo ciągniki z tej serii mają możliwość regulacji rozstawu kół, co jest rozwiązaniem bardzo przydatnym np. podczas prac przy uprawach międzyrzędowych. Ciągniki z serii 4e występują w wersji ze składaną ramą lub opcjonalną kabiną.

Wnętrze ciągnika zaprojektowane zostało w taki sposób, aby zapewnić najwyższy komfort każdemu operatorowi bez względu na jego wzrost. Wszystkie kluczowe elementy wnętrza można regulować, dzięki czemu każda osoba dopasuje wnętrze kabiny do swoich indywidualnych wymogów i upodobań.

Ciągniki Deutz-Fahr z serii 5D Keyline

Ciągniki z serii 5D Keyline zaprojektowane zostały specjalnie z myślą o małych i średnich gospodarstwach. W skład serii wchodzą cztery modele ciągników 5070, 5080, 5090 i 5100, których moc waha się w granicach od 65 KM (48 kW) do 97 KM (71 kW). Wyposażone zostały w trzycylindrowy silnik FARMotion o zoptymalizowanej pojemności skokowej, który charakteryzuje się wysoką wydajnością i niezawodnością, a przy tym zużywa mniej paliwa. W ciągnikach tych zastosowano mechaniczną pięciobiegową przekładnię.

W tej serii dostępne są dwie wersje skrzyni biegów: pięciobiegowa 15+15 z reduktorem i prędkością jazdy w zakresie od 287 m/h do 40 km/h i pięciobiegowa 30+15 z reduktorem i minireduktorem oraz prędkościami w zakresie 237 m/h do 40 km/h. Wszystko to sprawia, że ciągniki Deutz-Fahr z serii 5D Keyline są bardzo uniwersalne i wszechstronne i sprawdzą się idealnie w różnego rodzaju pracach w gospodarstwie rolnym, przy lekkim transporcie i w pracach polowych.

polecane ciągniki do małych gospodarstw

Ciągniki Deutz-Fahr z serii 3

W serii 3 znajdują się dwa modele ciągników 3050 oraz 3060. Wyposażone są one w nowoczesny silnik spełniający wymogi normy emisji spalin Stage V. Silniki te są bardzo wydajnymi konstrukcjami i zapewniają optymalną moc, aby wykonywać wszelkiego rodzaju prace.

Ciągniki z serii 3 charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem masy do mocy, co czyni je idealnymi maszynami do zadań wymagających lekkości i jednocześnie wysokiej wydajności oraz mocy. Maszyny te cechują się bardzo dobrymi właściwościami jezdnymi i uciągowymi.

Dzięki swojej kompaktowej konstrukcji sprawdzą się znakomicie w szkółkach, szklarniach i sadach, ale mogą być wykorzystywane także podczas prac związanych z utrzymaniem terenów zielonych i miejskich. Ciągniki z serii 3 posiadają niskie koszty eksploatacji i są bardzo łatwe w obsłudze, dzięki czemu sprawdzą się idealnie w rękach rolników, którzy traktują działalność bardziej hobbystycznie.