Ogrodzenia panelowe czy z siatki?

Wybierz lepsze rozwiązanie

Zazwyczaj ogrodzenie posesji jest jedną z priorytetowych czynności , które musi wykonać każdy stawiający nowy dom, blok czy chociażby budynek produkcyjny lub zabudowania należące do firmy. Na tym etapie pojawiają się rozterki: jaki rodzaj płotu będzie najlepszy oraz jak zabrać się za sprawny montaż tych ogrodzeń. Musimy tu wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, jednak najważniejszą z nich jest nasza wizja ogrodzenia, podyktowana tak względami funkcjonalności, jak i estetyki. Czy ma to być solidny i wysoki, żeliwny płot, czy może zwykłe ogrodzeni z siatki? Oczywiście kluczowe okazują się także fundusze, jakie możemy przeznaczyć na tego typu konstrukcje.

płot

W Polsce mamy tendencję do stawiania zbyt wysokich płotów, aby zapewnić sobie poczucie prywatności, a niekiedy nawet izolacji. Często wybór rodzaju ogrodzenia nie jest specjalnie trafiony i wzbudza raczej śmieszność niż podziw. Zdarzają się ogrodzenia bogate w zdobienia, które przytłaczają w kontraście z dość skromnym otoczeniem. Oczywiście na własnej posesji każdy ma prawo zrobić to, co zechce, warto jednak pomyśleć o ostatecznym efekcie. Ogrodzenie stoi przecież przed domem, dobrze jest więc zadbać, by całość tworzyła w miarę zharmonizowaną kompozycję.

Efektowne ogrodzenia

W Polsce najpopularniejsze są nadal ogrodzenia z siatki, jednak poza względem czystej funkcjonalności nie przedstawiają one absolutnie żadnych walorów. Konsumenci coraz chętniej wybierają ogrodzenia panelowe, które prezentują się bardzo elegancko, a równocześnie stwarzają znacznie lepszą osłonę i odgrodzenie od wścibskich oczu, niż siatka, która niczego nie zasłania.

ogrodzenia - Bramtech Lublin

Znacznie solidniejszym rodzajem ogrodzenia jest żeliwny płot zamocowany w betonowej podmurówce. Murek jest wykonany z betonu, tak samo jak kolumny, między którymi znajdzie się płot czy panel. Beton można bardzo efektownie zakryć klinkierem lub kamieniem naturalnym – daje to wrażenie niezwykłej naturalność, bardzo ładnie komponuje się również z budynkiem. Można nawet dobrać kolorystykę pod elewację domu, tak by całość wyglądała na wykonaną z jednego materiału.

Informacji o ogrodzeniach udziela firma Bramtech Ogrodzenia <<<